Uczniowie „Tischnera” najlepsi pod koszem

Uczniowie „Tischnera” najlepsi pod koszem

15 marca br. w – jak zwykle gościnnych – progach I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach zorganizowany został finał powiatowy licealiady w koszykówce chłopców. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach (popularny „Tischner”), którzy wysoko wygrali wszystkie swoje mecze.

Długa przerwa w nauczaniu stacjonarnym nie przeszkodziła w tym, aby szkoły ponadpodstawowe licznie przystąpiły do rozgrywek gminnych, podczas których wyłoniono uczestników finału powiatowego. Widać, że i dyrekcje szkół, i sami nauczyciele wychowania fizycznego poważnie traktują alarmy lekarzy dotyczące zdrowia młodych osób, i robią wszystko, by zachęcić je do aktywności fizycznej – komentuje Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim. – Co do samego finału powiatowego, to emocji zdecydowanie nie brakowało. Bardzo cieszy fakt, że mimo momentami bardzo zaciętej walki, wszystko odbywało się w duchu fair play – dodaje.

Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Wyniki zawodów

Runda pierwsza:
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach 33:11 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie

I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach 35:15 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej

Mecz o III miejsce

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie  39: 16 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych  w Kalwarii Zebrzydowskiej

Mecz o I miejsce

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach  31:16 I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

 Wyniki końcowe

1 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach

2 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

3 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie

4 m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych  w Kalwarii Zebrzydowskiej