Uczennice z Wadowic na podium kulinarnych zmagań

w CKZiU nr 1 w Wadowicach zorganizowano knokurs mam zawód. mam fantazję

Było słodko, owocowo i kolorowo, a do tego – mimo zaciętej kulinarnej rywalizacji – bardzo sympatycznie. Na początku tego miesiąca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach odbyła się kolejna konkurencja małopolskiego konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję” organizowanego w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dwóch rodzajów tartaletek z kremem owocowym i bezą szwajcarską na podstawie receptury opracowanej przez uczestników. Wszystkie zgłoszone dwuosobowe drużyny w pierwszym etapie wydarzenia przystąpiły do testu teoretycznego z zakresu wiedzy z technologii produkcji cukierniczej. Do części praktycznej przeszło sześć zespołów. Przygotowując słodką potrawę wykazały się one ogromną kreatywnością. Ostatecznie jury konkursu najwyżej oceniło kulinarne dzieło wychowanków Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 1 w Krakowie. Drugie miejsce zajęły Julita Lach i Kinga Augustyniak z CKZiU Nr 1 w Wadowicach, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 im. KEN w Nowym Sączu.

***

„Mam Zawód. Mam Fantazję” to wielobranżowy konkurs zawodowy skierowany do uczniów techników i szkół branżowych w Małopolsce. Jego głównym organizatorem jest Województwo Małopolskie a pomysłodawcami poszczególnych konkurencji i współorganizatorami – małopolskie szkoły zawodowe. Uczniowie mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, skonfrontowania ich z przedstawicielami innych szkół, poznania bazy i zaplecza dydaktycznego małopolskich placówek oświatowych, a także otrzymania cennych merytorycznych wskazówek od jurorów – ekspertów, praktyków i przedsiębiorców z dziedzin stanowiących przedmiot konkurencji.

Zwieńczeniem konkursu jest Gala Kształcenia Zawodowego – wydarzenie zamykające i podsumowujące cykl konkurencji w każdym roku szkolnym. Podczas wydarzenia laureaci otrzymują nagrody, dyplomy i wyróżnienia.

O konkursie można przeczytać także tutaj –

https://zawodowa.malopolska.pl/tartaletki-z-kremem-owocowym-i-beza-szwajcarska

https://zawodowa.malopolska.pl/images/2023/MzMf2223/WNIKI_II_ETAPU-_Tartaletki_z_kremem_owocowym_i_beza_szwajcarska.pdf