To było dobre i twórcze 20 lat

20 lecie OPP w Kalwarii Zebrzydowskiej

Dwadzieścia lat temu, 10 września 2002 r., przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęło działalność Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Na przestrzeni minionych lat w kilkunastu kołach zainteresowań niezliczona liczba dzieci i młodzieży rozwijała swoje zainteresowania i talenty i w twórczy sposób spędzała czas wolny.

3 czerwca br. w kalwaryjskiej szkole odbyły się oficjalne obchody dwudziestolecia Ogniska. W okolicznościowym liście władze Powiatu Wadowickiego napisały m.in.: Tylko w tej chwili w różnorodnych zajęciach OPP bierze udział blisko 300 młodych osób. Przez minione 20 lat z oferty Ogniska skorzystało ich wielokrotnie więcej. Tym serdeczniej dziękujemy za zaangażowanie i twórcze działania, ukierunkowane na rozwój zdolności i pasji uczniów. Wychowankom Ogniska życzymy nieustającej pasji do odkrywania swoich talentów. Jesteśmy pewni, że wszystko, czego nauczyliście się i nadal uczycie w OPP, zaprocentuje w Waszym przyszłym życiu. Niech zapoczątkowane 20 lat temu dzieło, jakim jest kalwaryjskie OPP rozwija się i dobrze służy mieszkańcom naszego powiatu, a dzisiejszy Jubileusz niech dostarcza wielu powodów do radości i dumy z dokonań minionych lat.

W programie obchodów 20-lecia OPP znalazł się najnowszy spektakl koła teatralnego „Carpe diem” pt. „Żołnierz królowej Madagaskaru”, uroczyste otwarcie i poświęcenie boiska zewnętrznego i siłowni oraz pokazy taneczne i sportowe w wykonaniu młodzieży uczęszczającej do OPP. Jubileuszowe obchody zakończył poczęstunek, na którym nie zabrakło okolicznościowego tortu, odśpiewania tradycyjnego „Sto lat” i życzeń wicestarosty Beaty Smolec, aby kalwaryjskie Ognisko nadal się rozwijało, służąc lokalnej społeczności i nieustannie rozbudzało pasje i zdolności swoich wychowanków.

Na jubileuszowe obchody przybyli przedstawiciele władz oświatowych, samorządowych oraz duchowieństwa. Byli to m.in. małopolska wicekurator oświaty Halina Cimer, przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska, wiceprzewodniczący tego gremium Ireneusz Kowalczyk, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer, radny powiatowy Grzegorz Opyrchał, wicestarosta B. Smolec oraz kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym Agnieszka Jamróz. Urząd Marszałkowski reprezentowała radna Województwa Małopolskiego Danuta Kawa, a posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego dyrektor jego biura poselskiego Piotr Hajnosz. Obecny był także burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej Andrzej Burdek oraz dr Andrzej Nowakowski. Przybył również proboszcz kalwaryjskiej parafii ks. kan. Wiesław Cygan, który dokonał uroczystego poświęcenia nowych obiektów sportowych.