„Terytorialsi” wspierają działania antycovidowe także w naszym powiecie

Od ok. 300 dni 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej (OT) wspomaga na terenie województwa małopolskiego służby walczące z pandemią koronawirusa.

W chwili obecnej razem z żołnierzami Wojsk Lądowych „terytorialsi” są obecni w 31 szpitalach na terenie Małopolski, w których m.in. wykonują zadania administracyjno – logistyczne oraz pobierają wymazy (w części lecznic). Żołnierze OT wspomagają również policjantów w monitorowaniu przestrzegania kwarantanny i współpracują z Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, a także uczestniczą w akcji „Obiad dla bohatera”, dostarczając ciepłe posiłki potrzebującym kombatantom. Łącznie w różne działania w Małopolsce zaangażowanych jest ponad pół tysiąca żołnierzy OT.

Jak przekazuje mjr Bartosz Kubal, oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady OT na terenie naszego powiatu jej żołnierze dotychczas zostali przydzieleni do współpracy z Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach (m.in. do pobierania wymazów), współdziałania z Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Andrychowie (postawienie specjalnego namiotu), a także współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Komendą Powiatową Policji.