Tak zmieniła się ulica Garncarska w Andrychowie

Tak zmieniła się ulica Garncarska w Andrychowie

To była tzw. „krótka piłka”. W miniony czwartek (10.12) pracownicy Starostwa Powiatowego w Wadowicach dokonali odbioru technicznego prac na ulicy Garncarskiej w Andrychowie. Umowę na wykonanie robót podpisano pod koniec października br., remont skończył się na początku grudnia. Najważniejsze – i niestety związane z utrudnieniami dla kierowców – prace trwały jednak krócej, bo kilkanaście dni.

Za kwotę blisko 320 tysięcy złotych wyremontowano ponad pół kilometra drogi. Położono na niej dwie warstwy asfaltu, wymieniono ścieki przykrawężnikowe i kilka zniszczonych włazów na studzienkach kanalizacyjnych, dokonano też regulacji studni rewizyjnych i zamontowano barierki na kilkunastometrowym odcinku ulicy. Prace wykonywała firma EUROVIA POLSKA S.A. Bielany Wrocławskie.

Wiemy, że ta modernizacja łączyła się z wieloma niedogodnościami dla kierowców. Wciąż bowiem zamknięty jest remontowany most na ulicy Beskidzkiej, i wiele osób do Sułkowic czy Targanic jeździło właśnie m.in. przez Garncarską. Ruch wahadłowy czy czasowe zamknięcie tej ulicy, to był więc spory kłopot. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy – mówi Daniel Mastek, koordynator ds. inwestycji powiatu w zakresie dróg publicznych. – Mamy nadzieję, że to jak teraz wygląda ta ulica, a przede wszystkim to, jak się nią jeździ wynagradza niedogodności, których doświadczali kierowcy przez czas remontu.