Szusowali na „Beskidzie”. Jak im poszło?
W piątek, 27 lutego br. na stoku „Beskid” w Spytkowicach odbyły się „XVI Mistrzostwa uczniów szkół podstawowych z Gminy Wadowice w narciarstwie alpejskim” oraz „XII Mistrzostwa uczniów szkół ponadpodstawowych w narciarstwie alpejskim”.
Zawody zostały zorganizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Chocznia i grupę „Lider Sport”. Współorganizatorami byli Urząd Miejski w Wadowicach oraz Zarząd Powiatu w Wadowicach. Celem wydarzenia była popularyzacja i upowszechnianie sportów zimowych wśród uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz współzawodnictwo dzieci i młodzieży w narciarstwie alpejskim. W zawodach łącznie wzięło udział ponad 138 zawodników.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu narciarskich zmagań.
Wyniki w kategorii szkół średnich wyglądają następująco:
NARCIARSTWO
Chłopcy
1. Aleksander Ryłko CKZiU Nr 2 W-ce – 34,56s
2. Maciej Rosenstrauch I LO Andrychów – 37,64s
3. Wojciech Deszcz CKZiU Nr 2 W-ce – 38,13s
Dziewczęta
1. Alize Piorkowski CKZiU Andrychów – 34,03s
2. Nadia Czarny I LO W-ce – 37,83s
3. Antonina Kasperek I LO A-chów -38,74s
SNOWBOARD
Chłopcy
1. Mirosław Krukowski CKZiU Nr 2 W-ce
2. Opyrchał Michał CKZiU Nr 1 W-ce
3. Szymon Nikiel I LO Andrychów
Dziewczęta
1. Nikola Musiał I LO Wadowice
2. Anna Kizner I LO Andrychów
3. Judyta Zielińska I LO A-chów
