Święto i… promesa

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej miał wyjątkowy charakter. Był bowiem nie tylko okazją do złożenia serdecznych życzeń nauczycielom i wszystkim pracownikom placówki, ale również do przekazania promesy opiewającej na kilka milionów złotych.

W akademii z okazji Dnia Nauczyciela uczestniczyli m.in.: starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer. Samorządowcy oprócz życzeń przekazali na ręce dyrektora szkoły Zbigniewa Stradomskiego promesę na dofinansowanie projektu pod nazwą „Nowe kompetencje nowe możliwości – wsparcie Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej”. Wartość całego zadania to ponad 3,1 mln zł, a kwota dofinansowania przyznanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego –  blisko 2,9 mln zł.

Dodajmy, że życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej do placówki spłynęły również m.in. od Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.