Sukcesy andrychowskich licealistów

Ostatnie tygodnie roku szkolnego 2020/21 były bardzo udane dla uczniów andrychowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie. Młodzi ludzie świetnie wypadli podczas 41. Małopolskiego Festiwalu Artystycznego w Krakowie, otrzymując 7 nagród i 4 wyróżnienia a szkolne drużyny sportowe wystąpiły w aż trzech finałach wojewódzkich.

Siatkarze plażowi: Kamil Bodzek, Wiktor Bylica i Jakub Dyrcz zajęli III miejsce w Małopolsce a ich koleżanki ze szkoły: Martyna Matlak, Paulina Tomczyk i Julia Zięba uplasowały się na V miejscu w województwie. Trenerami drużyn są Paweł Kopaczewski i Anna Guzdek.
Historyczny sukces odnieśli piłkarze, którzy – pod wodzą trenera Mateusza Zająca – okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie mecze i zostali Mistrzami Małopolski. Zwycięską drużynę tworzyli: Jakub Rusinek, Dominik Wysogląd, Mateusz Paździora, Artur Mizera, Wojciech Trojak, Filip Michałek, Karol Janusiewicz, Daniel Wróbel, Radosław Nowak.

Sukcesy sportowe to jednak nie koniec. Andrychowski ogólniak po raz kolejny udowodnił, że w Małopolsce jest szkołą wyróżniającą się pod względem artystycznym. Podczas 41. Małopolskiego Festiwalu Artystycznego w Krakowie uczniowie I LO zdobyli aż 7 nagród i 4 wyróżnienia.

Sukcesy andrychowskich licealistów
Różnorodne talenty andrychowskich licealistów zostały zauważone przez jurorów w takich kategoriach jak: plastyka (nagroda dla Klaudii Okręglickiej, wyróżnienie dla Natalii Woźniak), film (I nagroda dla Katarzyny i Anny Błachut „Perfektywa”), fotografia (nagroda dla Katarzyny i Anny Błachut), wokal (II nagroda dla Michała Talara a III nagroda dla Mai Gracy), literatura (wyróżnienie Kinga Suchanek), teatr (nagroda Natalia Kłaput, nagroda Aleksandra Hankus, wyróżnienie Iwona Smolec).
Artyści skupieni wokół szkolnej grupy teatralnej „C’est la vie” oraz sympatycy Piwnicy ART. powitali w niezwykły sposób tegoroczne wakacje. W piątek 25 czerwca na scenie plenerowej na parkingu przy Liceum zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności premierowy spektakl „Moralność pani Dulskiej” oraz trzy monodramy nagradzanych młodych aktorek z licealnej grupy teatralnej.
Za te artystyczne doznania oraz zaangażowanie w rozwijanie swoich talentów dziękowała młodzieży oraz jej opiekunce pani Iwonie Kaczmarek Wicestarosta Beata Smolec.
Po takich emocjach w kończącym rok szkolny tygodniu należy życzyć wszystkim młodym artystom zasłużonego odpoczynku wakacyjnego.
Gratulujemy sukcesów!
Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie