Sukces wojskowych z „Kopernika”

uczennice LO w Kalwarii laureatkami konkursu zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ

27 maja br. uczennice klasy wojskowej z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej pod opieką Agnieszki Książek wzięły udział w konkursie Organizacja Narodów Zjednoczonych – udział Polski i Polaków w misjach pokojowych, zorganizowanym z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Reprezentacja szkoły w składzie: Wiktoria Klimowska, Nikola Kucharska i Martyna Wójtowicz, odpowiedziała najlepiej na 30 pytań zawartych w teście wiedzy i zajęła I miejsce wśród pięciu startujących drużyn.

Podczas oficjalnej uroczystości z okazji święta Misji Pokojowych ONZ, która odbyła się w krakowskim hotelu „Polonez”, dyrektor szkoły Piotr Janusiewicz za zwycięstwo ZSiPO w konkursie odebrał z rąk I zastępcy Dyrektora Biura Wojewody Moniki Kolasy Puchar Wojewody Małopolskiego. Otrzymał też gratulacje od Małopolskiej Kurator Oświaty Gabrieli Olszowskiej i prezesa krakowskiego koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ płk w st. spocz. Zygmunta Siudaka.

Uczennice liceum z Kalwarii odbierające nagrodę w konkursie zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 33 w Krakowie. – Warto nadmienić, że w tym roku kalwaryjskie liceum im. M. Kopernika podpisało umowę o współpracy z tym stowarzyszeniem, co – jak widać – już przynosi wymierne efekty w postaci poszerzania wiedzy młodzieży i zachęcania ich do większego zainteresowania tematyką misji pokojowych na świecie – czytamy w nadesłanej informacji. (opr. red.)