Spytkowicki WTZ ma nowego busa

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Spytkowicach otrzymał nowy samochód. Auto umożliwi podopiecznym placówki podróżowanie w komfortowych warunkach. Oficjalne przekazanie pojazdu odbyło się 16 listopada br. Uroczystego poświęcenia dokonał dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Tomasz Stec. Powiat Wadowicki na uroczystości reprezentowała wicestarosta Beata Smolec oraz dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie: Barbara Pindel-Polaszek i Agnieszka Stolarczyk.
Autobus marki mercedes zakupiony dla WTZ Spytkowice został sfinansowany ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, obszar D. Projekt pn. „Zakup samochodu (autokaru) na potrzeby podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Spytkowicach” miał na celu zakup nowego samochodu w związku z całkowitym wyeksploatowaniem dotychczas używanego. Pojazd jest niezbędny do przewozu 25 uczestników na i z zajęć organizowanych w ramach WTZ. Zajęcia w ramach warsztatu odbywają się 5 razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku przez 7 godzin dziennie. Nowy pojazd umożliwia dowóz 25 osób niepełnosprawnych w komfortowych warunkach z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa. W samochodzie istnieje możliwość przewożenia czterech osób na wózkach inwalidzkich.
Koszt zakupu auta to 369 tys. zł. Środki na zakup pochodziły częściowo z dotacji PFRON (251 928,60 zł). Pozostała kwota to środki własne Caritas Archidiecezji Krakowskiej.