Smacznie i niesamowicie sympatycznie

Wicestarosta B. Smolec oraz poseł F. Kaczyński byli goścmi konkursu „Innowacyjna Małopolska - tradycyjne potrawy lokalne”

W sobotę, 14 sierpnia br. Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu oraz sąsiedniego powiatu suskiego rywalizowały w konkursie potraw pn. „Innowacyjna Małopolska – tradycyjne potrawy lokalne”.

Wydarzenie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu. Wśród gości znalazł się m.in. poseł na Sejm RP Filip Kaczyński oraz wójt Mucharza Renata Galara. Nasz samorząd reprezentowała wicestarosta Beata Smolec.

Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach: „Produkt lokalny” oraz „Danie kulinarne”. Najsmaczniejsze dania wykonały gospodynie z Juszczyna i Mucharza, zdobywając tym samym awans do małopolskiego etapu konkursu. Imprezę uświetniły występy Kapeli Dziecięcej „Kozinianie”, Zbójników spod Babiej Góry oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Jaszczurowej, które przygotowały nie tylko występ wokalny, ale także tematyczny skecz kabaretowy.

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu powiatu na Facebook-u.

Smacznie i niesamowicie sympatycznie