Są pieniądze na rezonans dla wadowickiego szpitala i budowę hali sportowej przy LO w Andrychowie/aktualizacja

2,5 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego wraz z niezbędnymi pracami adaptacyjno-budowlanymi w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach oraz 3,5 mln zł na budowę szkolnej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie – takie pieniądze otrzyma Powiat Wadowicki z nowego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL). Dobrą informację samorządowcom przekazał wczoraj (8.12) wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Głównym celem RFIL jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Do województwa małopolskiego z budżetu państwa trafi w sumie 957 607 770 zł (w tym ponad 400 mln zł w ramach części wnioskowej).
Nowe szkoły i żłobki, hale sportowe, remonty ulic i chodników, budowa wodociągów – to tylko niektóre przykłady inwestycji, które mają szczególne znaczenie dla życia mieszkańców naszych gmin, powiatów i województwa. Nie byłoby tych inwestycji, gdyby nie wsparcie polskiego rządu. Wiele takich projektów otrzymało dofinansowanie za sprawą uruchomionego przez premiera Mateusza Morawieckiego Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pula środków przyznanych dla Małopolski w ramach tego naboru jest imponująca – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

W skali całego kraju z RFIL samorządy otrzymają w sumie 12 mld złotych:
* 6 mld zł (środki trafiły latem do wszystkich gmin i powiatów w Polsce),
* 6 mld zł (środki przydzielane w ramach konkursu – trzeba złożyć wniosek),
w tym: 4,35 mld zł (nabór do 30.09.2020 – właśnie rozstrzygnięty), 1,65 mld zł (nabór ruszy wkrótce).

(fot. własne oraz Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie)

***

20 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Wadowicach wojewoda Łukasz Kmita wspólnie z posłem na Sejm RP Filipem Kaczyńskim wręczyli przedstawicielom siedmiu samorządów z terenu powiatu wadowickiego symboliczne czeki na realizację inwestycji z rządowego programu. Relację z wydarzenia zamieściliśmy na facebook-u powiatu (poniżej)

Pliki do pobrania: