Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2023. Wśród inwestycji budowa chodnika przy naszej drodze powiatowej

– Dobre drogi to podstawa. Pula z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) dla Małopolski na 2023 rok wynosi prawie 192 mln zł. Wyremontowanych lub wybudowanych zostanie 218 km dróg lokalnych. 125 zadań zrealizują gminy, a 44 powiaty – mówił wczoraj (6.02) wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Podczas briefingu prasowego wraz z posłem Krzysztofem Kozikiem, wicemarszałkiem województwa małopolskiego Łukaszem Smółką, burmistrzem Trzebini Jarosławem Okoczukiem oraz wójtem gminy Spytkowice Mariuszem Krystianem – przedstawił wyniki tegorocznego naboru w ramach RFRD dla Małopolski. Powody do zadowolenia ma m.in. Powiat Wadowicki. Dofinansowana zostanie bowiem budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1757K Wieprz – Nidek – Witkowice.

uczestnicy briefingu prasowego w dniu 6 lutego 2023

Przy trakcie prowadzącym z Nidku do Witkowic powstanie prawie 900 metrów nowego chodnika. To kontynuacja prac z ubiegłego roku, kiedy wybudowano blisko 200-metrowy odcinek trotuaru. Chodnik będzie znajdował się po prawej stronie drogi, jego szerokość wyniesie dwa metry. – Na tej drodze ruch jest naprawdę duży, a jednocześnie oprócz domów znajduje się przy niej kilka sklepów, gabinet lekarski i lokale usługowe. Dlatego nam zależało mocno na wykonaniu tej inwestycji. Jej koszt oszacowano na nieco ponad dwa miliony złotych. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymamy połowę tej kwoty, jesteśmy więc bardzo zadowoleni – mówi wicestarosta Beata Smolec. Prace przy budowie kolejnego odcinka chodnika w Nidku zaczną i zakończą się jeszcze w tym roku.

Dodajmy, że powody do zadowolenia ma także kilka gmin z terenu naszego powiatu. W obecnym naborze RFRD pieniądze otrzymały też m.in. samorządy Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Spytkowic, Mucharza i Tomic. Łącznie do powiatu wadowickiego trafi blisko osiem milionów złotych.

RFRD środki w 2023 roku dla samorzdów z powiatu wadowickiego

O naborze w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok i rozstrzygnięciach dla Małopolski można przeczytać tutaj https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=14631