Ruszyła kwalifikacja wojskowa, czy będą jacyś chętni?

Ruszyła kwalifikacja wojskowa, czy będą jacyś chętni?

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie wadowickim. Przed komisją lekarską ma stanąć w tym roku 1025 mężczyzn i 35 dziewcząt. Czy w śród nich znajdą się tacy, którzy będą chcieli zasilić naszą armię?

W uroczystej inauguracji tego wydarzenia wziął udział starosta wadowicki Bartosz Kaliński oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Oświęcimiu ppłk Andrzej Bandoła i szef Wydziału Rekrutacji mjr Cezary Pazik. Panowie życzyli komisji, aby  badania szły szybko i sprawnie.

W ubiegłym roku Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie chwalił Powiat Wadowicki za najlepiej zorganizowaną kwalifikację wojskową, władze powiatu mają nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

Starosta Bartosz Kaliński wszystkim tym, którzy chcą się dostać do wojska życzy, aby z komisji wychodzili z kategorią A bez paragrafu.

Komisja będzie pracowała do 21 marca w Wadowicach na ul. Spadzistej 10. W tym roku najwięcej osób przed komisją stanie z gminy Andrychów, bo aż 260, z gminy Wadowice trochę mniej – 205, a najmniej z gminy Stryszów – 41 osób.