Rozstawiamy domki dla jeży

Rozstawiamy domki dla jeży

28 kwietnia młodzież realizująca projekt pt. „Zbudujmy domek dla jeża” finansowany z programu Europejski Korpus Solidarności zrealizowała kolejne działanie projektowe.

Wolontariusze Hufca Pracy w Wadowicach przystąpili do rozlokowania drewnianych domków dla jeży, które od kilku miesięcy budowali pod okiem doświadczonego stolarza. Młodzież rozstawiła drewniane skrzynie na terenie bulwarów nad rzeką Skawą oraz w ogródku przy Wadowickim Centrum Kultury. Jest to dopiero pierwszy etap działań, kolejne domki na terenie Wadowic zostaną rozlokowane w najbliższym czasie.

Młodzi ludzie włączyli się w akcję ratowania populacji jeży, ponieważ są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Ich populacja z roku na rok maleje. Niestety niekorzystne działania ludzi i rozwój cywilizacyjny sprawiły, że potrzebują pomocy ze strony człowieka. Coraz trudniej żyje im się w mieście. Bardzo trudno jest im znaleźć bezpieczne i zaciszne miejsc, w których mogłyby się schronić.

Projekt „Zbudujmy domek dla jeża” realizowany przez młodzież z wadowickiego Hufca odpowiada na te potrzeby. Poprzez swoje działania projektowe młodzi ludzie chcą uświadomić jak największej grupie mieszkańców Wadowic, że jeże są bardzo pożytecznymi zwierzętami, które pomagają człowiekowi w walce ze szkodnikami i gryzoniami i należy je chronić, i im pomagać.