Rozdano nagrody w papieskich konkursach

Monika Miarka z I LO w Wadowicach wygrała Powiatowy konkurs o życiu i twórczości św. Jana Pawła II, organizowany w wadowickim „Gimplu”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 17 czerwca w papieskiej auli wadowickiego Liceum. Powiat Wadowicki reprezentowały przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska oraz wicestarosta Beata Smolec.

Gości i uczestników konkursu przywitała dyrektor szkoły Janina Turek. Zanim młodzi ludzie przystąpili do konkursowych zmagań, wysłuchali wykładu ks. Adama Kurdasa. Duchowny mówił o zdolności dyskusji i prowadzenia dialogu przy jednoczesnym zachowaniu własnej tożsamości w czasach Jana Pawła II. Przed ogłoszeniem wyników swój talent wokalny zaprezentowała zebranym uczennica szkoły Zuzanna Sordyl. W konkursie nie zabrakło emocji – o tym, kto zdobył drugie, a kto trzecie miejsce zadecydowała dogrywka. Ostatecznie na drugim stopniu podium uplasowała się Zuzanna Pająk z I LO w Wadowicach, a na trzecim – Kinga Koźbiał z Zespołu szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W czwartek w wadowickim liceum wręczono nagrody także dla laureatów dwóch innych konkursów, organizowanych z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. W wewnątrzszkolnym konkursie „Kronika rodzinna – pokolenie JP2” najlepsze okazały się Justyna Russek, Natalia Matuła oraz Amelia Szczurowska. W organizowanym po raz pierwszy powiatowym konkursie plastycznym dla szkół podstawowych „Święty z Wadowic” najwyżej uplasowała się Natalia Nicieja z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy, a na drugim i trzecim miejscu podium stanęli uczniowie SP w Woźnikach: Karolina Wardęga i Kacper Bednarz. Janina Turek wyraziła nadzieję, że uczestnicy tego konkursu będą kiedyś kontynuować naukę w murach wadowickiego liceum, gdyż jest to szkoła otwarta na utalentowaną młodzież.
Jestem wzruszona tym , co dziś przeżywam – powiedziała Zofia Kaczyńska na zakończenie spotkania. – Gratuluję Wam uczniowie, Waszym rodzicom, a także katechetom za to, że tak dobrze przygotowaliście się do konkursów. Przez pandemię musieliście włożyć więcej trudu w przygotowania, bo z pewnością brakowało tych bezpośrednich kontaktów z katechetami. W imieniu własnym i władz powiatu za ten trud wszystkim Wam dziękuję.