Rozdano kolejne promesy

Samorządowcy z powiatu wadowickiego odebrali promesy.

2 miliony złotych na zakup rezonansu magnetycznego wraz z niezbędnymi pracami adaptacyjno-budowlanymi w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, 2,9 mln zł na budowę szkolnej hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach oraz milion złotych na budowę szkolnej hali sportowej wraz z przewiązką przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie – takie pieniądze otrzymał Powiat Wadowicki z nowego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

Uroczyste wręczenie promes odbyło się dzisiaj (29.04) w Dworze w Stryszowie – oddziale Zamku Królewskiego na Wawelu. Symboliczne czeki przekazali samorządowcom wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz posłowie na sejm RP Filip Kaczyński i Krzysztof Kozik. Gospodarzem spotkania był wójt Gminy Stryszów Szymon Duman.

Rozdano kolejne promesy                            Rozdano kolejne promesy

Promesy dla Powiatu Wadowickiego odebrali starosta Eugeniusz Kurdas a także członkowie zarządu powiatu – Małgorzata Targosz-Storch i Marek Ciepły. Starosta podziękował wojewodzie i parlamentarzystom: Filipowi Kaczyńskiemu oraz nieobecnym na spotkaniu Ewie Filipiak i Markowi Polakowi za dotychczas przekazane środki i zapowiedział, że powiat wadowicki będzie ubiegał się o dalsze wsparcie swoich projektów w ramach kolejnych naborów do RFIL. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku z tego samego programu Powiat Wadowicki pozyskał 2,5 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego dla wadowickiej lecznicy oraz 3,5 mln zł na budowę hali sportowej przy I LO w Andrychowie.

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do samorządów w naszym powiecie trafiło już ponad 60 mln złotych. Głównym celem RFIL jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Podczas spotkania wręczono również promesy w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych (RFDS) oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Nasi samorządowcy odebrali promesę z RFDS na ponad 9,1 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę drogi powiatowej nr 1738K w Rzykach oraz przebudowę drogi 1782K w Zebrzydowicach, Stanisławiu Dolnym, Marcyporębie, Brzezince i Brzeźnicy.