Rocznica zestrzelenia Hell’s Angel

W dniu 13 września 2011 r. minęła 67 rocznica zestrzelenia bombowca  Hell’s Angels. Z tej okazji w Zygodowicach złożono kwiaty pod pomnikiem poległych lotników amerykańskich.

Główna część obchodów rocznicowych miała miejsce w siedzibie Prywatnego Muzeum Polsko-Amerykańskiego „Hell’s Angel” w Wadowicach. Na uroczystości przybyli  m.in. Wicekonsul Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie Christopher Hunnicutt oraz Wicestarosta Powiatu Wadowickiego Marta Królik. Właściciel muzeum Pan Zygmunt Krauss został wyróżniony przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego nagrodą Labor Omnia Vincit za krzewienie pracy organicznej, pracy od podstaw i wielką determinację, dzięki której muzeum istnieje już 20 lat. Obchody rocznicowe odbyły się pod patronatem honorowym Starosty Wadowickiego Jacka Jończyka.
W tym miejscu zachęcamu wszystkich do odwiedzin Prywatnego Muzeum Polsko-Amerykańskiego „Hell’s Angel” w Wadowicach, którego główną atrakcję  stanowią eksponaty poświęcone losom załogi amerykańskiego Liberatora B-24 „Hell’s Angel” Nr 4251139 z 485 Grupy Bombowej 831 Dywizjonu 15 Air Force, który brał udział w bombardowaniu zakładów chemicznych w Oświęcimiu 13 września 1944 roku. Samolot został zestrzelony w Zygodowicach. Wszystkie prezentowane w muzeum eksponaty są oryginalne.
 Muzeum można zwiedzać bezpłatnie, po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty pod numerem telefonu 605 536 062.