Rekordowa kwesta
Sukcesem zakończyła się II kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków profesorów Gimnazjum i Liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach. W dniach od 30 października do 1 listopada br. dzięki ofiarności odwiedzających wadowicką nekropolię zebrano 11 747,76 zł.
Kwesta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Przez trzy dni na cmentarzu przy Parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach kwestowało łącznie 146 osób, w tym 48 członków SALO, 28 absolwentów i nauczycieli oraz 70 uczniów LO. Zebrane w tym roku środki zostaną przeznaczone na renowację nagrobka prof. Juliana Lizaka. Organizatorzy zbiórki pragną podziękować wszystkim darczyńcom i kwestującym.
Do tegorocznej akcji włączył się także Powiat Wadowicki, który sfinansował druk ulotki promującej przedsięwzięcie.
Przypomnijmy, że w trakcie I kwesty zebrano kwotę 8 064,79 zł, którą przeznaczono na odrestaurowanie nagrobków prof. Kazimierza Modyczko oraz dyrektora Seweryna Arzta. Całkowity koszt przeprowadzonych prac restauracyjnych wyniósł 49 611,07 zł.
