Ratujmy wadowicką nekropolię
Szanowni Państwo,
Starostwo Powiatowe w Wadowicach zachęca do wsparcia II
kwesty na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków profesorów Gimnazjum i Liceum
im. Marcina Wadowity w Wadowicach.
Kwesta przeprowadzona zostanie w dniach
30.10.2011 r. – 01.11.2011 r. na cmentarzu parafialnym za zgodą ks. prałata Tadeusza Kasperka – administratora cmentarza, proboszcza Parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach.
Dzięki Państwa ofiarności w I kweście możliwe było odrestaurowanie nagrobków prof. Kazimierza Modyczko oraz dyrektora Seweryna Arzta. W trakcie zbiórki przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach w 2010 r. zebrano kwotę 8 064,79 zł. Pozostała część inwestycji, która w całości wyniosła 49 611,07 zł sfinansowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (dotacja w wysokości 30 000,00 zł) oraz wolontariuszy i Absolwentów ofiarujących prywatne środki i pracę (łącznie 11 546,28 zł). Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na renowację nagrobka prof. Juliana Lizaka.
Do tegorocznej akcji włączył się także Powiat Wadowicki, który sfinansował wydruk ulotki promującej przedsięwzięcie.
