Rada Programowa „Tischnera” o wyzwaniach i szansach na rozwój szkolnictwa zawodowego

obrady rady programowej w CKZiU Nr 1 w Wadowicach

Burza mózgów w szkole większości z nas kojarzy się z pracą z uczniami. Wczoraj (19.05) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach uczestniczyli w niej dorośli: nauczyciele, urzędnicy, przedsiębiorcy i rodzice. Wszystko po to, by jeszcze lepiej wykorzystać szansę, jaką daje udział szkoły w projekcie pn. „Turystyczno-Gastronomiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego II”.

Mnóstwo różnorodnych kursów zawodowych dla uczniów, płatne staże dla wychowanków placówki, zajęcia przygotowawcze do matury, stypendia dla najzdolniejszych uczniów – to tylko kilka elementów przedsięwzięcia, które realizuje Powiat Wadowicki a które jest współfinansowane ze środków unijnych. Spotkanie Rady Programowej było okazją do podsumowania działań prowadzonych w ostatnich sześciu miesiącach a także otwartej dyskusji na temat wyzwań, które pojawiły się w tym czasie. Mówiono także o przyszłości projektu i szkolnictwa zawodowego zarówno w naszym powiecie, jak i całej Małopolsce. Dodatkowo uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z nowymi pracowniami – cukierniczą i hotelarską, utworzonymi w szkole.

Dodajmy, że po raz ostatni w roli dyrektora placówki członków Rady Programowej gościła Jolanta Satława, która po 21. latach pracy na tym stanowisku przechodzi na emeryturę. Jak łatwo się domyśleć, pod adresem Pani dyrektor skierowano więc wczoraj wiele ciepłych słów. Każdy, kto mógł obserwować, jak zmieniła się przez te 21 lat szkoła przy ul. Wojska Polskiego, wie, że nie była to kurtuazja…

***

W załączeniu do tekstu:
1. Lista gości
2. Prezentacja przygotowana na spotkanie Rady Programowej.

Pliki do pobrania: