Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęła pracę

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęła pracę

W dniu 5 listopada 2012 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego miało miejsce I posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wadowicach. Zostało ono zwołane przez Starostę Wadowickiego – Jacka Jończyka, który prowadził obrady Rady do czasu wyboru jej Współprzewodniczących.
Współprzewodniczącymi Rady zostali: z ramienia organizacji pozarządowych – Pan Andrzej Fryś, a z ramienia samorządu – Pan Sebastian Ramenda. Funkcję Sekretarza Rady pełnić będzie Pani Katarzyna Radwan.
Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Wadowicach uchwaliła również regulamin swojej pracy oraz pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały Rady Powiatu w Wadowicach w sprawie uchwalenia Programu współpracy Powiatu Wadowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2013 rok.
Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Wadowicach powołana została uchwałą nr 998/12 Zarządu Powiatu w Wadowicach z dnia 20 września 2012 r. Jest ona organem konsultacyjnym i opiniodawczym, działającym na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
W skład ww. organu wchodzi 16 osób, w tym ośmiu przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz po czterech przedstawicieli: Rady Powiatu oraz Zarządu Powiatu w Wadowicach.