Pomogą przy wnioskach 300+

Pomogą przy wnioskach 300+

W Kalwarii Zebrzydowskiej i Spytkowicach w specjalnie uruchomionych mobilnych punktach będzie można złożyć wniosek o świadczenie 300+. Pomogą w tym eksperci ZUS, którzy będą czekać na wszystkich chętnych w poniedziałek 11 października, w świetlicy koło budynku Urzędu Gminy w Spytkowicach przy ul. Zamkowej 12, w godz. 10:00 – 13:00, oraz w środę 13 października, w sali sesyjnej Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Targowej 1 (wejście od strony poczty), w godz. 9:00 – 13:00.
Świadczenie 300+ na nowy rok szkolny przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną. Można to zrobić za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej.
Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek, muszą pamiętać o:
● dowodzie osobistym,
● numerze PESEL dziecka,
● orzeczeniu o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą niepełnosprawną,
● nazwie i adresie szkoły, do której dziecko uczęszcza,
● numerze rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie.
W przypadku, gdy rodzic nie ma profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, powinien również przygotować adres mailowy i mieć ze sobą telefon komórkowy.