Piłkarze z andrychowskiego „ogólniaka” najlepsi w powiecie

pierwsze miejsce - drużyna z I LO w Andrychowie

10 czerwca br.  na ,,Orliku ” stadionu MKS Skawa w Wadowicach rozegrany został finał powiatowy Licealiady w piłce nożnej chłopców. W zawodach uczestniczyli uczniowie (rocznik 2002 i młodsi) z wszystkich powiatowych szkół ponadpodstawowych (dziewięć szkół – ok.120 uczniów). – Taka frekwencja świadczy niewątpliwie o dużym zaangażowaniu dyrekcji szkół i nauczycieli wychowania fizycznego oraz popularności tej dyscypliny sportu. Uczestnicy zawodów to w zdecydowanej większości uczniowie grający w różnych klubach sportowych na terenie naszego powiatu – podkreśla Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których zagrano każdy z każdym. Następnie szkoły, które wygrały grupę zagrały między sobą o I ,II i III miejsce.

2. Gr. B CKZiU Nr 1 w Wadowicach  1 : 2    ZS Nr 2 w Andrychowie

3. Gr. C CKZiU w Andrychowie    6 : 1    ZSiPO w Kalwarii Zeb.

4. Gr. A ZS im. KEN w Kalwarii Zeb. 0 : 0   I LO w Wadowicach

5. Gr. B I LO w Andrychowie  6 : 0   CKZiU Nr 1 w Wadowicach

6. Gr. C CKZiU Nr 2 w Wadowicach   1 : 2   CKZiU w Andrychowie

7. Gr. A ZS im. KEN w Kalwarii Zeb.  4 : 2   ZS CKU w Radoczy

8. Gr. B I LO w Andrychowie  1 : 1    ZS Nr 2 w Andrychowie

9. Gr. C CKZiU Nr 2 w Wadowicach  5 : 2   ZSiPO w Kalwarii Zeb.

W finale zmierzyły się ze sobą drużyny z wadowickiego i andrychowskiego „Ogólniaka” oraz przedstawiciele CKZiU w Andrychowie.

I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie   5 : 1      CKZiU  w Andrychowie

I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach   2 : 0      CKZiU  w Andrychowie

I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach   2 : 2      I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie

Ostatecznie zmagania zakończyły się zwycięstwem drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie, drugie miejsce zajęli przedstawiciele I LO w Wadowicach, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie.
Zawody zostały rozegrane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Dyplomy i puchary dla uczestników zmagań ufundował Zarząd Powiatu w Wadowicach.