Od października pociągi dojadą do Przeciszowa. Zyskają na tym mieszkańcy naszego powiatu

Od października pociągi dojadą do Przeciszowa. Zyskają na tym mieszkańcy naszego powiatu

Wicemarszałek Łukasz Smółka przedstawił wczoraj (7.09) informację na temat wydłużenia połączeń kolejowych SKA 2 w kierunku Oświęcimia. Od 1 października część pociągów zostanie wydłużona do stacji Przeciszów, na czym zyskają mieszkańcy i przedsiębiorcy z Małopolski, także z naszego powiatu. W spotkaniu poświęconym temu tematowi wziął udział m.in. radny województwa Rafał Stuglik oraz samorządowcy, w tym starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Już od października mieszkańcy naszego regionu zyskają na wydłużeniu linii kolejowej SKA 2 do stacji w Przeciszowie. Stawiamy na rozwój kolei i na Małopolskę równych szans. Kolej jest bezpiecznym, ekologicznym i szybkim środkiem komunikacji. Korzystają z niego chętnie Małopolanie, zyskają również przedsiębiorcy i turyści odwiedzający nasz region – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Nowe połączenie jest efektem wypracowanego kompromisu między oczekiwaniami mieszkańców miejscowości położonych przy omawianej trasie oraz planami Spółki PKP PLK S.A. Prowadzone były liczne uzgodnienia z udziałem przedstawicieli Województwa Małopolskiego, gmin i powiatów obejmujących terytorialnie odcinek Skawina – Oświęcim oraz spółek PKP PLK S.A. i Koleje Małopolskie sp. z o.o.

Owocem tych działań jest nowa oferta zakładająca przedłużenie 10 par pociągów relacji Kraków Główny – Podbory Skawińskie do Przeciszowa, która zacznie obowiązywać od 1 października br. Przygotowany rozkład jazdy z jednej strony da mieszkańcom zdecydowanej większości miejscowości położonych przy linii nr 94 możliwość dojazdów do Krakowa, natomiast z drugiej umożliwi realizację przez PKP PLK S.A. zaplanowanych prac inwestycyjnych.

(opr. na podstawie www.malopolska.pl, fot. www.malopolska.pl)