Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Władze Powiatu Wadowickiego uczciły 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicząc w obchodach organizowanych przez władze gmin Powiatu Wadowickiego.
W Wadowicach uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pw. św. Piotra Apostoła którą odprawili proboszcz parafii ks. Tadeusz Kasperek wraz z ks. Jakubem Gilem. Następnie zebrani przemaszerowali pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty. Tu delegacje kilkudziesięciu instytucji i przedstawiciele stowarzyszeń społecznych złożyły okolicznościowe wieńce. Powiat Wadowicki reprezentowali Starosta Jacek Jończyk, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Łasak i Wicestarosta Marta Królik oraz radni Ireneusz Cholewa, Marek Ciepły, Bożena Flasz. Wagę uroczystości swoją obecnością podniosło ponad 20 pocztów sztandarowych, a akompaniament zapewniła połączone orkiestry dęte OSP Klecza i Choczni.
W Andrychowie msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona została przez ks. Prałata Stanisława Czernika w kościele św. Macieja. Następnie zebrani udali się pod tablicę upamiętniającą poległych w walkach o wolną i niepodległą Polskę. Tam liczne delegacje złożyły wieńce. Władze Powiatu reprezentowali: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sebastian Ramenda, radni Stefan Jakubowski, Zbigniew Janosz,  Zbigniew Mieszczak, Czesław Rajda, Kazimierz Smyrak oraz Sekretarz Powiatu Beata Geisler. Uroczystą oprawę zapewniły liczne poczty sztandarowe, Szwadron Ułanów im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich oraz orkiestra dęta.