Nowy zawód w sektorze nowych technologii czyli ROBOTYKA w Zespole Szkół CKU w Radoczy

Nowy zawód w sektorze nowych technologii czyli ROBOTYKA w Zespole Szkół CKU w Radoczy

O robotyce jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było przeczytać tylko w powieściach science fiction, a dzisiaj tę dziedzinę wiedzy efektywnie wykorzystuje wiele znanych polskich firm. Wymienić tutaj można  PONAR Wadowice S.A. czy producenta kotłów grzewczych PROTECH z Zatorskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, z którymi Dyrektor Zespołu Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy podpisał umowę partnerską na okoliczność otwarcia nowego kierunku kształcenia – TECHNIKUM ROBOTYKI.

Obecnie największym zainteresowaniem w Zespole Szkół w Radoczy cieszy się kierunek Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Uczniowie rozwijają tutaj swoje umiejętności graficzne w programach, które są wykorzystywane przez firmy na całym świecie z zakresu szeroko pojętego DTP oraz obróbki gotowych materiałów reklamowych czy dziełowych. Dzięki temu kierunkowi młodzi ludzie otrzymują ogromną szansę na rynku poligraficznym, a bezpośrednio po ukończeniu szkoły mogą pracować w drukarniach, studiach DTP, agencjach reklamowych tworzących wirtualny wizerunek klienta, a także mają otwartą drogę na studia w zakresie nauk informatycznych i poligraficznych. Z kolei Technik Robotyki jest zawodem, dla którego prognozuje się szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Warto też zaznaczyć, że będzie to pierwszy taki kierunek kształcenia na naszym terenie.

Absolwenci, którzy 1 września 2021 r. rozpoczną naukę w Zespole Szkół CKU w Radoczy, po ukończeniu szkoły będą doskonale przygotowani do obsługi, programowania i eksploatacji robotów przemysłowych, organizowania i wykonywania prac związanych z konserwacją i diagnostyką układów robotów przemysłowych oraz do planowania zadań związanych z produkcją zrobotyzowaną.
Więcej szczegółów na stronie internetowej www.radocza.edu.pl oraz na facebooku szkoły: www.facebook.com/zsckuRadocza