Nowy nabór Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

nabór Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce

Województwo Małopolskie po raz kolejny ogłosiło nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom przy trasach rowerowych VeloMałopolska.

Liczba użytkowników rowerów wybierających Małopolskę jako miejsce na spędzanie urlopu stale rośnie. W związku z powyższym konieczne jest podejmowanie działań mających na celu zapewnienie najwyższego standardu obsługi rowerzystów oraz kompleksowe przygotowanie oferty dla tej grupy turystów.

Inicjatywa samorządu wojewódzkiego ma na celu wspieranie lokalnych przedsiębiorców i branży turystycznej. Po dwóch edycjach naboru w latach 2020 i 2021 w Systemie jest już 165 certyfikowanych obiektów, chętnie odwiedzanych przez turystów rowerowych. Województwo Małopolskie nieodpłatnie promuje te obiekty na stronie tematycznej narowery.visitmalopolska.pl, w wydawnictwach drukowanych oraz podczas innych działań związanych z promocją turystyki w Małopolsce.

Do Systemu można zgłaszać obiekty noclegowe, gastronomiczne, atrakcje turystyczne oraz inne obiekty świadczące usługi przydatne turyście rowerowemu. Uczestnictwo w Systemie, posiadanie certyfikatu „Miejsce Przyjazne Rowerzystom” daje możliwość dotarcia z ofertą do szerokiego grona odbiorców, co niewątpliwie zwiększa konkurencyjność wśród innych obiektów turystycznych.

W tym roku nabór do Systemu potrwa do 22 czerwca, a wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl/mpr.

W razie dodatkowych pytań można kontaktować się z Zespołem ds. Rozwoju Ruchu Rowerowego w Departamencie Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, e-mail: mpr@umwm.malopolska.pl; tel. 12 379 60 25.

nabór Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce

nabór Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce