Nowe auto dla podopiecznych DPS w Izdebniku

Nowe auto dla podopiecznych DPS w Izdebniku

To wymarzony prezent na święta. Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Izdebniku otrzymał do dyspozycji nowe auto – pięcioosobową Dacię Dokker. Samochód umożliwi podopiecznym placówki podróżowanie w komfortowych warunkach.

W takich ośrodkach, jak dps-y sprawny samochód do przewozu osób to rzecz pierwszej potrzeby. W DPS w Izdebniku mieszka obecnie 77 kobiet niepełnosprawnych intelektualnie, z których część ma dysfunkcje narządów ruchu.

Nasze mieszkanki wymagają częstego kontaktu z lekarzem rodzinnym, wizyt w poradniach specjalistycznych czy dojazdu na rehabilitację. Bus, którym do tej pory dysponowaliśmy, był już bardzo mocno wyeksploatowany – mówi Marta Kochman, dyrektor DPS w Izdebniku. – Nowy samochód umożliwi nam także aktywniejszy udział w wydarzeniach społecznych czy kulturalnych – dodaje.

Auto kosztowało ok. 65 tys. zł. Oficjalnie zostało przekazane wczoraj (15.12). – W takich placówkach sprawny, wygodny samochód do przewozu osób jest po prostu niezbędny, dlatego jako Zarząd Powiatu nie wahaliśmy się, decydując o przeznaczeniu środków na ten cel – zaznacza starosta Eugeniusz Kurdas. – Dla podopiecznych i pracowników Domu w Izdebniku to był naprawdę ciężki rok. Tym większa nasza satysfakcja, gdy dowiadujemy się, jaką radość sprawił ten zakup – dodaje starosta.

Nowe auto zostało powitane naprawdę godnie.
Były m.in. baloniki, szampan bezalkoholowy, ale przede wszystkim ogromna radość. Serdecznie dziękujemy Panu staroście, Pani wicestaroście i pozostałym członkom Zarządu Powiatu za to, że możemy liczyć na ich pomoc. Lepszego prezentu pod choinkę nie mogliśmy sobie wymarzyć – podsumowuje dyrektor Kochman.

Nowe auto dla podopiecznych DPS w Izdebniku