Nowa winda, nowe możliwości

Już tylko dni dzielą nas od momentu, kiedy mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach będą mogli korzystać z nowej windy dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowy nabytek ułatwi życie nie tylko mieszkańcom, ale także osobom odwiedzającym i pracownikom Domu. Odbiór tej jednej z większych inwestycji powiatowych w tym roku zaplanowano jeszcze w listopadzie.

Winda użytkowana dotąd w DPS-ie miała ponad 25 lat i coraz częściej ulegała awariom. Teraz wszystko się zmieni. Mieszkańcy Domu będą mogli swobodnie poruszać się pomiędzy poszczególnym piętrami, korzystać bez kłopotu z sal i niezbędnej pomocy a także swobodnie odwiedzać się w pokojach i spędzać czas na rozmowach, wspólnym czytaniu książek, graniu w gry stolikowe, słuchaniu muzyki czy innych rozrywkach.

Ile kosztuje ta zmiana? Sporo, bo prawie milion złotych. Konkretnie 993 792,06 zł. Jednak za tę kwotę nie tylko został zdemontowany stary i zamontowany nowy dźwig osobowy dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale i m.in. przebudowano część dachu, wymieniono całe pokrycie dachowe oraz część stolarki okiennej i drzwiowej przeciwpożarowej, wykonano tynki wraz z malowaniem, wzmocniono podszybie i zamontowano klapy oddymiające wraz z instalacją elektryczną i odgromową.

I jeszcze jedna, bardzo ważna informacja. Na tę inwestycję Powiat Wadowicki pozyskał ponad 263 tys. zł dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Nowa winda, nowe możliwości