Nie tylko duże przebudowy. Ponad dwa miliony złotych na remonty cząstkowe dróg powiatowych

Nie tylko duże przebudowy. Ponad dwa miliony złotych na remonty cząstkowe dróg powiatowych

Około 2,3 mln złotych przeznaczył w tym roku Powiat Wadowicki na remonty cząstkowe należących do niego dróg. – Oprócz kilku naprawdę dużych inwestycji, jak np. przebudowa ulicy Sienkiewicza w Wadowicach, Białej Drogi w gminach Andrychów i Wieprz czy kolejnego etapu prac na drodze Brody – Palcza, w mijającym roku staraliśmy się wykonać na „powiatówkach” maksymalnie dużo remontów cząstkowych. To takie inwestycje, które rzadko goszczą na szpaltach gazet czy jako główna wiadomość na portalach informacyjnych. Tymczasem są bardzo oczekiwane przez mieszkańców, stąd przywiązujemy do nich wielką wagę – podkreśla starosta Eugeniusz Kurdas.

W tym roku w ramach remontów cząstkowych udało się odnowić dokładnie 7570 metrów bieżących nawierzchni. Prace prowadzono na 18 odcinkach dróg powiatowych, we wszystkich 10 gminach powiatu wadowickiego. Wyremontowano m.in. 800 mb drogi 1787K Przytkowice – Jaśkowice, 600 mb drogi 1736K Frydrychowice – Inwałd – Kaczyna, 640 mb drogi 1739K Sułkowice – Bolęcina, 550 mb traktu 1728K Izdebnik – Lanckorona – Brody czy 500 mb drogi 1732K Mucharz – Jaszczurowa. Prace były finansowe w całości z budżetu powiatu.

To był dobry rok, jeśli chodzi o prace wykonywane na drogach powiatowych. Remonty cząstkowe były tego elementem. Wiemy jednak, że wciąż jest dużo do zrobienia. Dlatego już teraz szykujemy się do 2021 roku i inwestycji drogowych, które przed nami. Tak, jak w tym roku będą to zarówno duże inwestycje, jak i te mniejsze, co nie znaczy, że mniej ważne dla naszych mieszkańców – podsumowuje starosta E. Kurdas.