Na miarę XXI wieku

Zarówno z zewnątrz, jak i w środku wygląda imponująco i nowocześnie. Mamy nadzieję, że wadowickim policjantom służyć będzie przez długie lata. Dziś (18.03.2021 r.) starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas w towarzystwie m.in. posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego, wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego wizytował nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Z budynku na ul. Lwowskiej policjanci przenieśli się do gmachu przy ul. Piłsudskiego.

Przekazując życzenia dla funkcjonariuszy, starosta wyraził nadzieję, że lepsze warunki służby zaowocują jeszcze wyższą jakością pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Podkreślił przy tym, że inwestycja była potwierdzeniem przychylności i społecznego zaufania, jakim cieszą się nasi policjanci.

Na blisko hektarowej działce powstał 3-kondygnacyjny budynek o  powierzchni 3 396,50 mkw. W komendzie znajdują się nowocześnie zaprojektowane: poczekalnia, recepcja, pomieszczenia dla służby dyżurnej oraz cele dla osób zatrzymanych. Dla służb patrolowych utworzono szatnie wraz z niezbędnym zapleczem sanitarnym. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do rozmów z dziećmi przygotowany został tzw. „Niebieski  pokój”, który wyposażono w kamerę rejestrującą na bieżąco przebieg rozmowy. W skład kompleksu wchodzą też m.in. siłownia oraz budynek szkoleniowo-gospodarczo-garażowy. Nie zapomniano o boksach dla dwóch psów służbowych. Budynek (i jego otoczenie) jest całodobowo monitorowany.

Koszt budowy i wyposażenia nowej komendy wyniósł około 33 mln złotych i został sfinansowany głównie ze środków Programu Modernizacji Policji.

Więcej informacji tutaj