Muzyka z czasów Marcina Wadowity – serdecznie zapraszamy na koncert!

W ramach przygotowań do 700-lecia Wadowic Fundacja Kulturalny Szlak zaprasza na wyjątkowy koncert zatytułowany „Muzyka z czasów Marcina Wadowity” (1567-1641), poświęcony postaci Wadowiczanina, księdza, teologa, pisarza religijnego, profesora, wicekanclerza i dziekana Wydziału Teologii Akademii Krakowskiej. Marcin Wadowita, a właściwie Marcin Kępka, znany też jako Vadovius lub Campius, to wybitna postać, teolog na dworze Wazów. Koncert nawiąże w swym repertuarze do czasów Marcina Wadowity, ukazując życie muzyczne na dworze Wazów, również na tle muzyki kwitnącej w Rzeczpospolitej na przełomie renesansu i baroku. Podczas koncertu usłyszymy muzykę takich kompozytorów jak: Mikołaj Gomółka, Mikołaj Zieleński, Franciszek Lilius, Marcin Mielczewski, Stanisław Sylwester Szarzyński. Mamy nadzieję, że koncert przypomni historię wielkiego Wadowiczanina i samo miasto jako ważne miejsce na kulturalnej mapie Małopolski przed wiekami i dzisiaj.

Data: 10 czerwca 2023, g. 19.00. Miejsce: Bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach. Wstęp wolny

Organizatorem koncertu jest Fundacja Kulturalny Szlak. Partnerzy: Parafia Ofiarowania NMP w Wadowicach i Wadowickie Centrum Kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Powiatu Wadowickiego oraz Gminy Wadowice.