Młodzież z Lanckorony najlepsza w Turnieju MDP

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Lanckorona okazała się najlepsza w zmaganiach przeprowadzonych w ramach XXVII Powiatowego Turnieju Halowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych im. Druha Piotra Galasa. Rozgrywki odbyły się 25 stycznia br. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Witanowicach i realizowane były w oparciu o założenia tzw. prewencji społecznej, prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną, dotyczącej bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych.
W wydarzeniu udział wzięło prawie 100 dziewcząt i chłopców w wieku 10-16 lat z 12 młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu powiatu wadowickiego. Dopingowało ich liczne grono koleżanek, kolegów oraz dorosłych sympatyków pożarnictwa. Po raz kolejny jedną z atrakcji turnieju był pokazowy start w konkurencji układanki ratowniczej, Dziecięcej Drużyny Pożarniczej „Siekieratki” z OSP Witanowice pod opieką dh. Piotra Janusa. Zmagania młodzieży obserwowali również przedstawiciele Powiatu Wadowickiego: przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Józef Łasak oraz członek Zarządu Powiatu Sebastian Mlak.
Drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach technicznych, szybkościowo-sprawnościowych oraz medycznych. Oceniał ich zespół sędziowski złożony ze strażaków komisji ds. młodzieży Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach oraz funkcjonariuszy KP PSP w Wadowicach pod przewodnictwem mł. bryg. Jacka Kolbra.
Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. MDP z OSP Lanckorona (opiekunka – dh. Karolina Marszałek),
2. MDP z OSP Bęczyn (opiekun – dh Daniel Mocała),
3. MDP z OSP Jaszczurowa (opiekun – dh asp. sztab. Roman Kopeć).
Kolejne miejsca zajęły: MDP z OSP Witanowice, MDP z OSP Jaroszowice, MDP z OSP Gorzeń Dolny, MDP z OSP Sułkowice-Łęg, MDP z OSP Tomice, MDP z OSP Stronie, MDP z OSP Spytkowice, MDP z OSP Rzyki, MDP z OSP Przybradz.
W wyniku zmagań wyłoniono także najlepszych opiekunów MDP, którymi okazali się:
1. Dh Daniel Mocała z OSP Bęczyn,
2. Dh. Karolina Marszałek z OSP Lanckorona,
3. Dh Filip Janus z OSP Witanowice.
Organizatorzy wyróżnili także najmłodszych uczestników turnieju – druhnę Maję Zając z OSP Jaroszowice i druha Sebastiana Kowalczyka z OSP Bęczyn.
Wszystkie MDP otrzymały pamiątkowe koszulki sportowe oraz dyplomy, a najlepsze drużyny dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe.
Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wadowicach, a współorganizatorami: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Witanowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach. Turniej odbył się przy wsparciu Powiatu Wadowickiego i Gminy Tomice.
(Na podst. mat. KP PSP Wadowice, fot: dh Grzegorz Świątek (OSP Klecza) i mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP Wadowice))