Mikołajkowa rywalizacja Żaków

Mikołajkowa rywalizacja Żaków

W dniu  1 grudnia 2012 r. na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 w Choczni został rozegrany Mikołajkowy Turniej Żaków w piłce nożnej.
Organizatorem zawodów był Ludowy Klub Sportowy „OLIMPIA” Chocznia,
a współorganizatorem Powiat Wadowicki. Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży piłki nożnej, jako utylitarnej gry zespołowej dla wszystkich grup wiekowych, którą można rozgrywać zarówno na sali gimnastycznej, jak i na boisku sportowym. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Starosta Wadowicki – Jacek Jończyk oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach – Józef Łasak.  
W szranki turnieju stanęły drużyny reprezentujące kluby sportowe z terenu Powiatu Wadowickiego:  „OLIMPIA” Chocznia, „ISKRA” Klecza, „BESKID” Andrychów, „DĄB KOLMAR” Tomice, „ASTRA” Spytkowice, „ORZEŁ” Wieprz, „SOKÓŁ” Przytkowice i „SKAWA” Wadowice. Podczas Turnieju zespoły grały systemem „każdy z każdym”.
Dzięki doskonałemu przygotowaniu, a także mądrej i pokazowej grze cały Turniej wygrała drużyna reprezentująca barwy klubu „BESKID” Andrychów. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z klubu „ORZEŁ” Wieprz, a trzecie miejsce zajęła „OLIMPIA” Chocznia.
Na zakończenie Turnieju wyróżniono najlepszych zawodników, którymi zostali:
Mateusz Bachorczyk z klubu „OLIMPIA” Chocznia, Gabriel Koim z klubu „ORZEŁ” Wieprz oraz Patryk Zemlik z klubu „BESKID” Andrychów. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie mecze były rozgrywane w miłej atmosferze i „w duchu” sportowej rywalizacji.