Medal dla starosty

Medal dla starosty

Starosta Wadowicki Eugeniusz Kurdas otrzymał srebrny Medal za Zasługi dla Policji. Uroczyste wręczenie odznaczenia miało miejsce 28 września br. na terenie Oddziału Prewencji w Krakowie.

W trakcie uroczystości odbyło się ślubowanie przyjętych 15 września br. nowych policjantów oraz odznaczenie zasłużonych funkcjonariuszy z garnizonu małopolskiego. Podczas czwartego naboru w tym roku, do garnizonu małopolskiego przyjęto 120 nowych policjantów, w tym 28 kobiet. Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło także wręczenie medali i odznaczeń dla małopolskich policjantów. Funkcjonariusze otrzymali Medale za długoletnią służbę, odznaki Zasłużony Policjant, a także specjalne nagrody motywacyjne. Jeden policjant został odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi za propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

Medal dla starosty

Medal dla starosty

„Medale za Zasługi dla Policji” otrzymało osiem osób. Odznaczeni to przede wszystkim samorządowcy ale także przedstawiciele instytucji czy służb współpracujących z małopolską Policją w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w naszym regionie.
Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion pogratulował wyboru nowym policjantom i życzył każdemu z nich powodzenia „w ciężkiej służbie, ale dającej ogromną satysfakcję w przyszłości”. Odznaczonym podziękował za dobrą służbę a przedstawicielom administracji rządowej i lokalnej za zrozumienie potrzeb policji i za pomocne odpowiedzi na te potrzeby. Słowa podziękowania i gratulacje przekazał również Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

(opr. na pods. mat. pras. Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, fot. z uroczystości – KWP w Krakowie)