„Małopolski Zielony Tydzień 2022”- wydarzenie w Zagórniku

Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Wadowicach w ramach obchodów „Małopolskiego Zielonego Tygodnia 2022” zorganizował 31 maja br. na ścieżce przyrodniczej w Zagórniku wydarzenie dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach oraz ich opiekunów.

Baner_internetowy - Małopolski Zielony Klimat

Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi uczestników na rolę, jaką pełnią drzewa w walce ze zmianami klimatu a także podkreślenie, jak ważna jest prawidłowa gospodarka leśna. Uczestnicy wydarzenia oprócz dużej dawki informacji uzyskanych od leśnika z Nadleśnictwa Andrychów, mogli również wziąć udział w grach i zabawach. Jedną z nich była zabawa kreatywna, polegająca na ułożeniu obrazu lasu z materiałów naturalnych w nim dostępnych.

Na zakończenie w specjalnie przygotowanym miejscu zostało rozpalone ognisko, na którym każdy z uczestników mógł upiec kiełbaskę.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE 19 IPC/ PL/000005.

„Małopolski Zielony Tydzień 2022”- wydarzenie w Zagórniku