Laureaci Festiwalu Artystycznego „Talenty 2020” wyłonieni!

Laureaci Festiwalu Artystycznego „Talenty 2020” wyłonieni!

Jubileuszowa edycja konkursu „Talenty” mimo utrudnień w organizacji spowodowanej pandemią rozstrzygnięta.

Festiwal Artystyczny „Talenty” organizowany jest przez Wadowickie Centrum Kultury już od 20 lat. Jubileuszowa edycja konkursu, ze względu na trudności związane z pandemią, odbyła się online. W tym roku ocena uczestników odbywała się na podstawie przesłanych nagrań oraz plików. Jurorzy wyłonili aż 65 utalentowanych osób wybranych spośród 230 zgłoszeń z całego powiatu wadowickiego.

Festiwal „Talenty” jest prezentacją indywidualnych talentów artystycznych w 10 kategoriach: wokal, muzyka, taniec, teatr, recytacja, plastyka, literatura, fotografia, film oraz inne. W tym roku w kategorii „Plastyka” przyznano 11 nominacji, w kategorii „Muzyka” 5 nominacji, w kategorii „Wokal” 12 nominacji, w kategorii „Literatura” 8 nominacji, w kategorii „Recytacja” 8 nominacji, w kategorii „Teatr” 3 nominacje, w kategorii „Taniec” 8 nominacji, w kategorii „Fotografia” 8 nominacji, w kategorii „Film” 1 nominacja oraz w kategorii „Inne” 1 nominację.

Dziękujemy za ogromny odzew i zaangażowanie wszystkim uczestnikom, instruktorom, nauczycielom, rodzicom oraz Gminnym Ośrodkom Kultury. Gratulujemy laureatom i życzymy im dalszych sukcesów na artystycznej drodze! Dziękujemy również Powiatowi Wadowickiemu za wieloletnią współpracę i wsparcie Festiwalu w postaci ufundowania wyjątkowych, ręcznie wykonanych statuetek „Talent” – mówią pracownicy WCK.

Filmowe ogłoszenie werdyktu: