Komunikat Wydziału Środowiska

możliwość składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych

Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Wadowicach w związku z pismem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie z dnia 08.02.2022r., znak: RO-II.7327.1.2022.MW informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji, w szczególności na:
1) konserwację i renowację rowów melioracyjnych wraz z budowlami,
2) konserwację i renowację drenowania wraz z budowlami,
3) konserwację i renowację rurociągów związanych funkcjonalnie z urządzeniami wymienionymi w pkt. 1) i pkt. 2),
4) usuwanie szkód powodziowych (do trzech lat od daty ich wystąpienia).

Termin składania wniosków: do 31 marca 2022 roku.

Wnioski należy składać/przesyłać na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
30-017 Kraków, ul. Racławicka 56

Nowy wzór wniosku oraz zasady naboru przyjęte Uchwałą Nr XVII/227/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 27 stycznia 2020 r. ( z późn. zm.) dostępne są na stronie internetowej: bip.malopolska.pl > Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego > Rolnictwo > Realizowane procedury > Dotacja dla spółek wodnych :

W przypadku pytań proszę o kontakt z Panią Małgorzatą Wywiał – Głównym Specjalistą w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego nr tel.: (12) 29 90 679.