Komunikat w sprawie punktów paszportowych

paszporty ograniczenia - informacja

Bardzo ważna informacja dla osób, które w najbliższym czasie chcą skorzystać z usług m.in. Terenowego Punktu Paszportowego w Wadowicach. W związku z zaplanowanym na 13 listopada 2022 r. wejściem w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i wynikającymi z niej koniecznymi zmianami technicznymi, nastąpią ograniczenia w działalności punktów paszportowych w okresie od 7 do 13 listopada 2022 r.

W dniach 7 – 10 listopada – w żadnym terenowym punkcie paszportowym w Małopolsce (w Bochni, Brzesku, Chrzanowie, Gorlicach, Limanowej, Myślenicach, Nowym Targu, Olkuszu, Oświęcimiu, Wadowicach) – nie będzie można złożyć wniosku o wydanie paszportu.

Od godz. 14.00 8 listopada do 10 listopada 2022 roku w żadnym terenowym punkcie paszportowym nie będzie można odebrać paszportu.

Zachęcamy osoby, które planują wyjazd za granicę w terminie od 8 do 13 listopada 2022 r., a których paszporty są już przygotowane do wydania, aby zgłaszały się po ich odbiór przed okresem planowanych ograniczeń w funkcjonowaniu Punktów Paszportowych – mówi dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda.

Szczegółowe informacje dotyczące działalności punktów paszportowych w Małopolsce w dniach 7 – 13 listopada a także nowej ustawy o dokumentach paszportowych znajdą Państwo tutaj  oraz tutaj