Kolejne promesy dla szkół powiatowych

odebranie promes Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II

Przekazaliśmy środki – ponad 5 mln złotych dla 168 szkół, zarówno na zakupy sprzętu informatycznego, jak i  na zajęcia edukacyjno-psychologiczne, które powinny pomóc w usuwaniu skutków pandemii w całym systemie oświaty. Pieniądze trafią praktycznie do wszystkich szkół, które zgłosiły swoje projekty. Mamy okazję spotkać się w Nowym Targu z samorządami z tej części regionu, ale promesy są przyznane dla szkół z całego naszego województwa – mówił marszałek Małopolski Witold Kozłowski podczas niedawnego spotkania z samorządowcami z powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego, wadowickiego i myślenickiego, które odbyło się w sali obrad nowotarskiego Urzędu Miasta.

Przedstawicielom Powiatu Wadowickiego zostały wręczone promesy opiewające łącznie na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Odebrały je: Małgorzata Targosz-Storch – członek Zarządu Powiatu oraz Anna Szewczyk – koordynator w Biurze Projektów Edukacyjnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Przekazane środki pozwolą m.in. na zakup sprzętu komputerowego i urządzeń cyfrowych. Szczegółowo wygląda to tak:
* Projekt grantowy pn. ,,Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 1  Wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół branżowych, techników oraz szkół dla dorosłych i szkół policealnych) poprzez wyposażenie tych szkół w narzędzia do nauki zdalnej –  75 000 zł dla trzech szkół tj. I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach, I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie i Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej;
* Projekt grantowy pn. ,,Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 2 ,,Szkoła Modelowa” –  90 000 zł.  Transformacja cyfrowa szkoły i wprowadzenie do niej elementów nauczania metodą STEAM poprzez wyposażenie jej w urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne i oprogramowania – dla I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie;
* Projekt grantowy pn. ,,Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 3 – 39 999,99 zł. Zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne  w zakresie edukacyjnym i psychologicznym wspomagającym edukację i rozwój uczniów – dla I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie.

Samorząd Województwa Małopolskiego od samego początku kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19 podjął zdecydowane działania zaradcze. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zostały wydzielone środki finansowe dla poszczególnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, w tym także na edukację i nauczanie. Opiewający na około 60 mln zł Pakiet Edukacyjny, współfinansowany ze środków unijnych oraz budżetu Województwa Małopolskiego, jest bardzo ważnym uzupełnieniem działań podejmowanych na poziomie centralnym, nastawionych na wsparcie nauczania – informują przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Wręczone ostatnio w Nowym Targu promesy to kolejny etap realizacji Pakietu Edukacyjnego.

Więcej o spotkaniu można przeczytać tutaj