Kolejne miliony od rządu na budowę hal sportowych przy szkołach powiatowych

budowa hali sportowej przy CKZiU nr 2 w Wadowicach

3,5 mln złotych – taką kwotę z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2022” pozyskał ostatnio Powiat Wadowicki na budowę hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach. To nie pierwsze rządowe pieniądze, które otrzymał nasz samorząd na dwie ogromne inwestycje prowadzone przy szkołach powiatowych: popularnym „Gorzeniu” oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie. Łącznie na te cele do powiatu popłynęło już blisko 19 mln złotych środków zewnętrznych!

Budowę hal sportowych przy wadowickim „Gorzeniu” i andrychowskim „ogólniaku” rozpoczęliśmy w 2022 roku. W sumie obie inwestycje będą kosztować ok. 30 mln zł. Dla nas to bardzo duża kwota. Dlatego decydując się na te przedsięwzięcia, do razu założyliśmy, że gdzie tylko możemy, będziemy szukać środków zewnętrznych na ich realizację. Jesteśmy szczęśliwi z każdego miliona, który otrzymujemy i arcyszczęśliwi, że tych milionów w sumie uzbierało się już prawie dziewiętnaście. Z serca dziękuję każdemu, kto pomógł nam pozyskać tak pokaźną kwotę – komentuje wicestarosta Beata Smolec.

hala przy CKZiU nr 2 w Wadowicach dofinansowanie

Zanim do Powiatu Wadowickiego trafiło 3,5 mln zł na budowę hali przy CKZiU Nr 2 w Wadowicach, wcześniej samorząd otrzymał: także z rządowego programu „Sportowa Polska” 3 mln zł na budowę hali przy I LO w Andrychowie, 4,5 mln zł na powstanie obiektu w Andrychowie oraz 2,9 mln zł na obiekt w Wadowicach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych a także 5 mln zł na oba przedsięwzięcia z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie daje to kwotę 18,9 mln zł dofinansowania do budowy hal sportowych przy CKZiU Nr 2 w Wadowicach oraz I LO w Andrychowie.