Kolejne miliony dla powiatu!

plakat Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Bardzo dobra wiadomość napłynęła do nas przed świętami. Powiat Wadowicki otrzyma kolejne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL). Tym razem chodzi o 5,9 mln zł!

2,9 mln zł rząd przyznał naszemu samorządowi na budowę szkolnej hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, 2 mln zł na dostawę systemu rezonansu magnetycznego wraz z niezbędnymi pracami adaptacyjno – budowlanymi dla Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, a milion złotych na budowę szkolnej hali sportowej wraz z przewiązką przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie.

Dodajmy, że w poprzednim rozdaniu RFIL w grudniu ubiegłego roku powiat otrzymał 2,5 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego w ZZOZ w Wadowicach oraz 3,5 mln zł na budowę szkolnej hali sportowej przy I LO w Andrychowie.

O środkach, które trafią w najbliższym czasie do całego województwa małopolskiego, w tym do gmin z terenu naszego powiatu, mogą Państwo przeczytać tutaj https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=12906