Kolejna videokonferencja – tym razem z włodarzami gmin

Nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem tzw. żółtej strefy sanitarnej oraz sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku były wiodącymi tematami dzisiejszej (05.10) videokonferencji zwołanej przez władze powiatu wadowickiego.

W spotkaniu oprócz starosty Eugeniusza Kurdasa i wicestarosty Beaty Smolec wzięli udział wójtowie, burmistrzowie oraz reprezentanci gmin, sanepidu, straży pożarnej, wadowickiego szpitala oraz pracownicy Starostwa Powiatowego.
E. Kurdas przypomniał, że od 3 października powiat wadowicki znajduje się w żółtej strefie sanitarnej co oznacza, że w naszym regionie obowiązują dodatkowe ograniczenia. Starosta podkreślił również, iż planowane jest wprowadzenie kolejnych obostrzeń (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej.) Nowe zasady będą obowiązywały najprawdopodobniej od 15 października.

Władze powiatu w imieniu własnym oraz Dyrektora DPS ponowiły apel o pomoc dla Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku, który dotknęła pandemia koronawirusa Covid-19. Poszukiwane są osoby, które po krótkim przeszkoleniu mogłyby od zaraz wesprzeć w opiece nad mieszkankami pracowników, którzy jeszcze pozostali na swoich stanowiskach pracy. Osoby gotowe nieść pomoc i te, które potrzebują rozmowy przed podjęciem decyzji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 602 285 293.