Każdy chciał wygrać. Wygrali andrychowianie

Każdy chciał wygrać. Wygrali andrychowianie

10 i 13 marca br. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej zostały rozegrane finały powiatowe Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Zaciętą rywalizację wygrali andrychowianie.

Zespoły walczące o prymat w Powiecie Wadowickim zaprezentowały wielką wolę zwycięstwa, stąd dość często dochodziło do przekraczania przepisów gry a sędzia – zwłaszcza w meczach chłopców – miał sporo pracy. Aby nie pozwolić na zbyt ostrą rywalizację zmuszony był w wielu przypadkach wykluczać zawodników z gry na minutę a nawet pokazywać czerwone kartki – relacjonuje Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim. – Warto jednak pokreślić, że zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców po zakończonym meczu, kiedy emocje już nieco opadły, zespoły dziękowały sobie za grę i gratulowały zwycięzcy – dodaje J. Szewczyk.

WYNIKI KOŃCOWE FINAŁÓW

Dziewczęta:
1 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie w składzie: Katarzyna Biel, Natalia Frączek, Anna Gurdek, Dagmara Hałat, Patrycja Handerska, Martyna Knapik, Julia Kubeczko, Aleksandra Lulek, Karolina Spisak, Angelika Witkowska, Weronika Zięba
2 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie
4 m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
5 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
5 m. – Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Chłopcy:
1 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie w składzie: Kacper Kiszczak, Jan Kosek, Sebastian Magiera, Jakub Majdak, Wiktor Polak, Krystian Soj, Kamil Sprynca, Jakub Szewczyk, Konrad Tomala, Wojciech Walczak, Krzysztof Zacny
2 m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
3 m. – Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
4 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
5 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
6 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
6 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach

Zawody zorganizował Powiat Wadowicki. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach. Wręczali je m.in. przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer oraz dyrektor ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz.