Język angielski nie ma dla nich prawie żadnych tajemnic

Język angielski nie ma dla nich prawie żadnych tajemnic

Za nami drugi etap Powiatowego Konkursu  Języka Angielskiego „Shamrock”, organizowanego pod honorowym patronatem Zarządu Powiatu w Wadowicach.  Już od 17 lat co roku w marcu andrychowskie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie gości 10 uczniów powiatowych szkół ponadpodstawowych, wyłonionych po pierwszej, testowej części językowych zmagań.

W finale – posługując się biegle językiem angielskim – przedstawiają oni wybrane przez siebie zagadnienie. Organizatorami „Shamrocka” są nauczyciele języka angielskiego z andrychowskiego „ogólniaka”:  Anna Gordon-Rupik,  Magdalena Stupka oraz  Paweł Kolber.

W tym roku jury, podkreślając wysoki poziom prezentacji finałowych, przyznało następujące nagrody:
I miejsce: Kacper Zimmer z I LO w Wadowicach
II miejsce (ex aequo): Kamil Jarkowski z I LO w Wadowicach oraz Krzysztof Jędrychowski z ZSiPO  w Kalwarii Zebrzydowskiej
III miejsce: Szymon Nowak z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wyróżnienia otrzymali:
Patryk Grabiec – ZSiPO  w Kalwarii Zebrzydowskiej
Emilia Janusiewicz – ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej
Wojciech Łopata –  ZSiPO  w Kalwarii Zebrzydowskiej
Natalia Słanek –  I LO w Andrychowie

Gratulujemy w imieniu własnym oraz organizatorów konkursu.

Język angielski nie ma dla nich prawie żadnych tajemnic

***

Jeszcze jedna pozytywna informacja z I LO w Andrychowie.  Uczeń drugiej klasy tej szkoły Olaf Grzybek został wyróżniony w Konkursie dla Młodych Tłumaczy JUVENES TRANSLATORES. Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej doceniła jego tłumaczenie konkursowego tekstu.

W międzynarodowym wydarzeniu, którego główną ideą jest propagowanie nauki języków obcych i zapoznawanie młodzieży ze sztuką przekładu, udział wzięło ponad 50 wylosowanych przez organizatora szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Każda placówka mogła zgłosić tylko pięciu uczniów. W andrychowskim liceum oprócz Olafa Grzybka z konkursowym tłumaczeniem mierzyli się: Wojciech Charaszkiewicz, Szymon Wątroba, Mikołaj Stróżyński i Dominika Cinal.

W Polsce wyróżniono  20 osób, wśród których znalazł się Olaf. Konkurs koordynował nauczyciel języka angielskiego – Andrzej Skowron. (opr. na podstawie informacji I LO w Andrychowie)

Język angielski nie ma dla nich prawie żadnych tajemnic