Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko…

komisja konkursowa w czasie obrad XXI Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Rekordową ilość prac, bo ponad 1400 nadesłano na tegoroczny XXI Ogólnopolski Konkurs Papieski, zorganizowany przez 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach oraz Małopolską Wojewódzką Komendę OHP w Krakowie przy wsparciu Komendy Głównej OHP. Komisja, która 11 maja w Wadowicach oceniała prace młodych artystów stanęła przed dużym wyzwaniem.

Konkurs pn. Jan Paweł II niosący młodzieży dobrą nowinę – „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie” był przeznaczony dla uczestników Ochotniczych Hufców Pracy oraz młodzieży szkolnej z całego kraju. Jego głównym założeniem było rozpowszechnianie ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania św. Jana Pawła II, ukazanie wartości życia i jego piękna pomimo pandemii oraz propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania młodzieży. Komisja konkursowa oceniała prace, biorąc pod uwagę wartość artystyczną, oryginalność oraz zgodność dzieł z tematem. Na wydarzenie nadesłano aż 922 prace plastyczne i 497 fotograficznych.

Na młodych artystów czekają cenne i ciekawe nagrody. Prace laureatów zostaną zawarte w wydanym katalogu oraz ukażą się na głównej stronie internetowej OHP i stronie konkursu. W związku z zagrożeniem epidemicznym w kraju laureaci zostaną powiadomieni o ewentualnym terminie i miejscu gali finałowej oraz o odbiorze nagród – relacjonują organizatorzy. Jak dodają, obrady komisji konkursowej zaszczycili swoją obecnością: doradca społeczny w departamencie Ministra Rozwoju Pracy i Technologii Łukasz Piątek oraz zastępca Wojewódzkiego Komendanta Małopolskiej OHP Rafał Kmak.
(opr. na podstawie tekstu Jolanty Zacny, zdjęcia – Janusz Bartoszek)

komisja konkursowa w czasie obrad XXI Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

komisja konkursowa