„Jestem rodzicem” i „Tata potrzebny od zaraz” – zapraszamy na warsztaty

„Jestem rodzicem” i „Tata potrzebny od zaraz” – zapraszamy na warsztaty

* Nikt nie wymaga od nas egzaminów przed podjęciem decyzji o rodzicielstwie ani nie sprawdza naszych kompetencji w tym zakresie.
* Nikt nie weryfikuje naszych rodzicielskich umiejętności w momencie podjęcia decyzji o potomstwie ani nie uczy nas, co to znaczy być dobrym rodzicem.
* Doświadczenie w tym zakresie wynosimy z rodziny.
* Często powielamy schematy zachowań naszych rodziców, chociaż nie zawsze właściwe.

Na szczęście zamiast powielać błędy naszych opiekunów, możemy zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Pamiętajmy, że to my dorośli tworzymy świat naszych dzieci i kształtujemy przyszłych dorosłych, od których przecież będzie zależał i nasz przyszły świat. Na tej płaszczyźnie życia często pojawiają się problemy, trzeba poszukiwać konstruktywnych rozwiązań, aby je przezwyciężać i budować silne, oparte na zaufaniu i zrozumieniu relacje z dzieckiem.

Poprzez udział w zajęciach rodzice mają możliwość wymiany informacji, szukania wspólnie nowych rozwiązań, zwalczania bezradności, budowania siły i nadziei.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy zaprasza serdecznie rodziców do udziału w organizowanych warsztatach udoskonalających kompetencje wychowawcze.

Od marca wznawiamy grupę „Jestem rodzicem”, na którą zapraszamy MAMY.

„Jestem rodzicem” i „Tata potrzebny od zaraz” – zapraszamy na warsztaty

 

We wrześniu natomiast na zajęcia „Tata potrzebny od zaraz” zapraszamy TATUSIÓW.

„Jestem rodzicem” i „Tata potrzebny od zaraz” – zapraszamy na warsztaty

W domu pojawia się dziecko i świat mężczyzny wywraca się do góry nogami. Bycie ojcem to wielka satysfakcja, ale także zmęczenie, stres, czasem lęk. Dzisiejszy świat to świat, w którym trudno być dobrym człowiekiem, jeszcze trudniej dobrym mężczyzną, a najtrudniej dobrym ojcem. Wyzwania, jakie stawia życie przed mężczyzną wymagają podjęcia działań aby stać się aktywnym w wychowaniu dziecka.

Oferta zajęć „Tata potrzebny od zaraz” jest skierowana do mężczyzn, bo widzimy konieczność zaktywizowania w tym względzie panów. Na zajęciach ojcowie będą mogli porozmawiać na temat zmian w rodzinie po narodzinach dziecka, radzenia sobie z własnymi trudnymi uczuciami i reagowanie na uczucia dziecka, budowania poczucia własnej wartości u dziecka, rozwoju dziecka i jego potrzebach.

Zgłoszenia na zajęcia można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu: 33 873 10 01 lub osobiście w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radoczy, ul. Dworska 9A od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 do 20:00.

Pedagog – Joanna Kołos-Kalisz