Integracja przez turystykę

Rajd na Groń Jana Pawła II zorganizowany przez SOSW w Kaczynie

W piękny, słoneczny czwartek 21 września uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie wspólnie z 480 uczestnikami z wielu szkół i placówek z naszego powiatu oraz regionu stanęli na starcie pieszego rajdu na Groń Jana Pawła II, organizowanego ku pamięci polskiego papieża.

Wędrowcy przemierzali górski szlak w radosnych nastrojach, podziwiając beskidzki jesienny krajobraz. Pełni zapału pokonywali własne słabości oraz cieszyli się towarzystwem i życzliwością ze strony rówieśników z innych szkół i pozostałych turystów. W kaplicy „Ludzi Gór” sprawowana była msza święta, a następnie odbyło się wspólne biesiadowanie ze śpiewem.

Pomysłodawcami oraz organizatorami przedsięwzięcia od 19 lat są: SOSW w Kaczynie oraz PTTK Oddział „Ziemia Wadowicka”. Impreza była współfinansowana przez Zarząd Powiatu w Wadowicach i Zarząd Główny PTTK oraz wspierana przez szereg ludzi dobrej woli. Szczególne podziękowania pragniemy przekazać Marii Szczotce-Jakubowskiej, Andrzejowi Strzeżoniowi z OSP w Kaczynie oraz parafii w Choczni.

Organizatorzy cieszą się, że główna idea rajdu: propagowanie turystyki i pełna integracja uczniów ze szkół masowych i uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych jest z powodzeniem realizowana przez wiele lat, dając uczestnikom wiele pozytywnych emocji oraz ogromną satysfakcję.

Źródło informacji i fot.: SOSW w Kaczynie