Informacja o organizacji pracy Starostwa Powiatowego w związku z epidemią koronawirusa

Szanowni Państwo,
w związku z obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii, kierując się dobrem zarówno klientów, jak i pracowników samorządowych Starostwo Powiatowe w Wadowicach nie prowadzi bezpośredniej obsługi klientów. Niniejsza decyzja obowiązuje do odwołania. Kontakt ze Starostwem Powiatowym w Wadowicach odbywa się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, korespondencji tradycyjnej oraz skrzynki podawczej umieszczonej przed budynkiem Starostwa przy ul. Batorego 2 w Wadowicach, wyłącznie w celu realizacji zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom.

Do zadań tych zalicza się w szczególności sprawy z zakresu:
1. Wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych.
2. Administracji architektoniczno-budowlanej, w tym dotyczące:
a) decyzji o pozwoleniu na budowę, sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych   lub decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wydawanych na podstawie ustawy z dnia  7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r. poz. 1186, z późn. zm.),
b) decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wydawanej na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1474, z 2019 r. poz. 1716 oraz z 2020 r. poz. 471).
3. Ochrony środowiska, w tym dotyczące:
a) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji wydawanej    na podstawie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji  o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2020 r. poz. 283, 284, 322 i 471),
b) decyzji zezwalającej na usunięcie drzew lub krzewów wydawanej na postawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2020 r. poz. 55 i 471).
Do Państwa dyspozycji pozostają następujące dane kontaktowe:
•    adres: ul. Batorego 2, 34-100 Wadowice
•    ePUAP: /i1xx94vg7u/skrytka
•    adres e-mail: biuro@powiatwadowicki.pl
•    tel. 33 87 34 200

Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem wprowadzonych ograniczeń, które mają służyć zapewnieniu bezpieczeństwa Państwa i pracowników samorządowych. O wszelkich dalszych działaniach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.powiat.wadowice.pl
Dziękuję Państwu za zrozumienie powagi sytuacji, a za utrudnienia serdecznie przepraszam.

Starosta Wadowicki
Eugeniusz Kurdas